Terry

Terry: the Terryfying Terrorist. Niewielki, acz charakterny pies w typie teriera trafił do nas z miejscowości Kostów, gdzie błąkał się przy drodze krajowej. Nie udało się namierzyć jego poprzedniego właściciela, nikt się też po niego nie zgłosił. 

Terry to pies, który „nie da sobie w kaszę dmuchać”. Nie jest to agresor polujący na ludzi, ale raczej pies, który bacznie obserwuje otoczenie i jeśli ma do czynienia z osobą niepewną siebie, nieśmiałą czy w inny sposób słabą, będzie starał się to wykorzystać. Jego relacja z nami, szczególnie z Tomkiem, który zawodowo pracuje z psami trudnymi jest bardzo dobra, Terry go uwielbia i cały czas zabiega o uwagę.

Pewność siebie tego psa, która dla jednych będzie wadą, a wręcz potencjalnym niebezpieczeństwem dla innych będzie zaletą. Terry szuka osoby konkretnej, aktywnej, o osobowości przywódcy – czego absolutnie nie należy mylić z brutalnością i wymuszanie. swego. W takim towarzystwie Terry będzie rozkwita, z dumą asystując swojemu człowiekowi we wszelkich zajęciach.

Dodatkowo, jako terier, Terry ma bardzo silny instynkt łowiecki, dlatego zdecydowanie nie nadaje się on do domu z innymi zwierzętami, na które z  pewnością będzie zaciekle polował.

Terry to pies wymagający, ale dzięki temu wyjątkowy. Nie jest to łatwy pies dla każdego, z pewnością  jednak relacja z nim po wypracowaniu partnerstwa także nie będzie byle jaka.

Warto mieć na uwadze, że Tomek, czyli osobą która na codzień pracuje z naszymi psami jest ewaluatorem psów agresywnych, specjalizuje się w pracy z psami trudnymi, sprawiającymi problemy wychowawcze. Osoba, która zdecyduje się na adopcję trudnego psa od nas może liczyć na stałe wsparcie w  układaniu relacji i rozwiązywaniu problemów.

Jak wszystkie psy w Grey Animals, Terry jest zaszczepiony, regularnie odrobaczany, zabezpieczony przed insektami, zaczipowany i wysterylizowany. 

Jeśli Cię zaciekawił, chcesz go adoptować lub pomóc mu w poszukiwaniach nowego człowieka i czekaniu na dom, skontaktuj się z nami!

Marta Wanetzky-Matuszczyk
Marta Wanetzky-Matuszczyk
Od zawsze zaangażowana w sprawy zwierzęce - od psich zaprzęgów, szkolenia i układania psów, pracy z końmi aż po resocjalizację z udziałem zwierząt. Zafascynowana psychologią, wpływem wychowania i doświadczeń na późniejsze postępowanie i osobowość człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *