Bunia

Labradorowa mieszanka wybuchowa. Bunia to stuprocentowy, nakolankowy przytulak zamknięty w nieco za wielkim ciele, z czego wydaje się nie zdawać sobie sprawy. 

Energiczna i przekochana, całkowicie łagodna i zawsze chętna do zabawy. Zdecydowanie jest to pies dla osoby aktywnej, lubiącej psy duże i nie bojącej się gwałtownych napadów miłości. Bo Bunia kocha człowieka całym sercem, a jak sercem, to i MASĄ. 

Tak serio to Bunia taka znowu ogromna nie jest, raczej chudsza wersja labradora, z typowym dla nich zachowaniem w rodzaju przysłowiowego słonia w składzie porcelany, lub bardziej obrazowo: TIRa na osiedlowym parkingu. Nie, TIRy poruszają się zdecydowanie zbyt wolno.

Jednak kiedy zapewni się jej zdrową dawkę ruchu, Bunia staje się psem spokojnym, i tylko jej ogon pozostaje wiecznie żywy, a uśmiechnięta paszcza kieruje się w stronę każdej nadchodzącej osoby.

Jeśli tym opisie ktoś jeszcze nie „widzi” co to za typ psa,napisze bardziej lakoniczne. Przyjazna, pozytywnie nastawiona do każdego spotykanego człowieka i zwierzęcia, bardzo chętna do zabawy. Aktywna, chętna do krótkich i długich spacerów, chętna do nie pójścia na spacer, chętna żeby razem posiedzieć, albo poleżeć, generalnie chętna żeby cokolwiek z człowiekiem zrobić. 

Urodzona około 2013, trafiła do nas razem z Kminkiem, z którym jest mocno zżyta. 

Marta Wanetzky-Matuszczyk
Marta Wanetzky-Matuszczyk
Od zawsze zaangażowana w sprawy zwierzęce - od psich zaprzęgów, szkolenia i układania psów, pracy z końmi aż po resocjalizację z udziałem zwierząt. Zafascynowana psychologią, wpływem wychowania i doświadczeń na późniejsze postępowanie i osobowość człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *